Loading…

Sot nis edhe zyrtarisht dimri

  • 21/12/2016 | 08:54

Sot nis edhe zyrtarisht dimri

Sivjet në hemisferën veriore të Tokës, dimri fillon sot në orë 11:44, derisa për banorët e gjysëmsferës jugore në të njejtën kohë fillon vera, shkruan Gazeta Metro.


Në ditën e fillimit të dimrit, është edhe dita më e shkurtër në vit, gjersa nata është më e gjata.

Dimri përfundon më 19 mars 2017./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë