Loading…

Sot nis numërimi i votave të diasporës

  • 24/10/2021 | 08:11

Sot nis numërimi i votave të diasporës

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se dot në ora 11:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë procesi i numërimit të votave nga jashtë Kosovës, të ardhura përmes postës gjatë periudhës 15 shtator – 15 tetor 2021.


Janë mbi nëntë mijë pako me fletëvotime nga diaspora të aprovuar.

Ndërkaq janë refuzuar mbi një mijë të tjera.

Ndryshe, zgjdhjet lokale në Kosovë u mbajten më 17 tetor.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë