Loading…

Sot nis xhiroja e tetë e Superligës, zhvillohen dy ndeshje shumë interesante

  • 02/10/2021 | 09:02

Sot nis xhiroja e tetë e Superligës, zhvillohen dy ndeshje shumë interesante

Duele interesante luhen sot në elitën e futbollit kosovar.

Dy përballje tejet interesante luhet sot nga ora 15:00 në Superligën e Kosovës.

Lideri Drenica i shkon Ballkanit në një ndeshje mes dy skuadrave që prijnë në renditjen tabelare.

Pas shtatë xhirove të para, Drenica ka 14 pikë në pozitën e parë, ndërsa Ballkani është e dyta me 13 sosh.

Të dyja skuadrat kërkojnë rezultat pozitiv nga ky duel, andaj pritet të jetë një ndeshje shumë e luftuar.

Takim interesant pritet edhe mes Malishevës e Gjilanit që luhet sot nga ora 15:00.

Momentalisht Gjilani renditet e treta me 12 pikë, kurse Malisheva e katërta me 11 pikë.

Pra katër skuadrat e para në renditje do të ballafaqohet sot mes vete në dy super ndeshje.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë