Loading…

Sot pritet rrënimi i murit në Mitrovicë

  • 05/02/2017 | 08:18

Sot pritet rrënimi i murit në Mitrovicë

Sot pritet të rrënohet muri i ndërtuar ilegalisht pranë urës së lumit Ibër në Mitrovicë.


Marrëveshja është arritur dje në Prishtinë mes Qeverisë së Kosovës dhe përfaqësuesve të Komunës së Mitrovicës Veriore. Kjo marrëveshje është votuar dje nga Asambleja Komunale e Mitrovicës Veriore.

Kurse, gjatë ditës së djeshme janë bërë të gjitha përgatitjet për rrënimin e murit.

Muri i ndërtuar në pjesën veriore të Urës mbi lumin Ibër, ka ngritur tensionet mes Prishtinës dhe Beogradit, ndërsa për rrënimin e tij, Kuvendi i Kosovës ka miratuar një resolute që parashihte rrëzimin e murit deri në fund të muajit janar. /gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë