Loading…

Sot pritet të shqyrtohen masat e reja antiCOVID-19

  • 20/01/2022 | 08:07

Sot pritet të shqyrtohen masat e reja antiCOVID-19

Rritja e numrit të rasteve pozitive me COVID-19 ka bërë që sot të mblidhet komitetit ndërministror për t’i shqyrtuar masat e reja antiCOVID-19.


Në këtë mbledhje pritet të propozohet që gastronomia të punojë deri në orën 21:00 dhe ora policore të vendoset prej orës 22:00.

Po ashtu mësohet se do të shqyrtohet edhe që në Kosovë të lejohet hyrja e personave që janë të vaksinuar me tri doza antiCOVID-19.

Mbledhja ndërministrore pritet që të mbahet sot në ora 09:00.

Ndërsa të mërkurën Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi për 2 mijë e 50 raste. Ndërsa një ditë më parë ishin 720 raste të reja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë