Loading…

Sot protestohet para Spitalit të Mitrovicës: Sulmi ndaj infermierëve

  • 06/12/2019 | 08:43

Sot protestohet para Spitalit të Mitrovicës: Sulmi ndaj infermierëve

Para Spitalit Regjional të Mitrovicës, organizohet një protestë në shenjë pakënaqësie për rastin e sulmit ndaj dy infermierëve në vendin e tyre të punës, shkruan Gazeta Metro.


Në mbrëmjen e së mërkurës rreth orës 20:00 janë sulmuar fizikisht infermierët F.M. dhe A.H., të cilët kanë marrë lëndime trupore nga familjarët e pacientëve.

Përkundër sulmit fizik, pacientët trajnohet nga stafi i shërbimit shëndetësor.

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka dënuar ashpër sulmin ndaj punonjësve shëndetësorë dhe kërkon nga organet e drejtësisë të merren me rastin në fjalë dhe sulmuesit të nxirren para drejtësisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë