Loading…

Sot radha e Gjilanit në Evropë, përballet me Liepajën

  • 07/07/2022 | 08:43

Sot radha e Gjilanit në Evropë, përballet me Liepajën

Skuadra e Gjilanit sot do të nis rrugëtimin në garat evropiane, përkatësisht në fazën e parë kualifikuese të Ligës së Konferencës.


Skuadra e trajnerit Zekirja Ramadani, e pret skuadrën lituanese, Liepaja, ndeshje e cila zhvillohet me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, raporton KosovaPress.

Para ndeshjes, trajneri Ramadani, në konferencë për media tha se skuadra e tij nuk është e fokusuar që të bëjë lojë të bukur, por e ka për qëllim që pas dy ndeshjeve ta sigurojë kualifikimin në fazën tjetër.

Ndërsa futbollisti, Albert Dabiqaj, u shpreh se do të provojnë që përveç rezultatit, të kërkohet të bëhet edhe lojë e bukur në fushe dhe të dominohet kundërshtari.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë