Loading…

Sot Super Kupa në mes Dritës dhe Prishtinës

  • 23/01/2021 | 10:21

Sot Super Kupa në mes Dritës dhe Prishtinës

Futbolli kosovar do të rikthehet përsëri, kësaj here me Super Kupën e cila do të zhvillohet në Antali të Turqisë.


Ndeshja e Super Kupës zakonisht zhvillohet përpara fillimit të sezonit të ri, mirëpo për shkak të pandemisë dhe orarit të ngjeshur, është vendosur që të shtyhet.

FC Drita, si fituese e titullit kampion do të ketë përball Prishtinën, fituesen e Kupës.

Federata e Futbollit të Kosovës ka raportuar ditë më pare se të dyja klubet kanë pranuar të zhvillojnë ndeshjen në Turqi, atje ku edhe po kryejnë stërvitjet përgaditore për gjysmën e dytë të sezonit.

Me fillim nga ora 12:00 do të luhet kjo ndeshje, e cila zhvillohet në kompleksin sportiv të Mardanit.

Rivaliteti i madh që këto dy klube kanë pasur ndër vite do ta bëjë edhe më interesante ndeshjen e sotme.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë