Loading…

Sot votohet Qeveria Hoti: A do ta drejtojë Vjosa Osmani këtë seancë?

  • 03/06/2020 | 09:58

Sot votohet Qeveria Hoti: A do ta drejtojë Vjosa Osmani këtë seancë?

Qeveria e re e Kosovës pritet të votohet sot në Kuvend. Kur kanë mbetur më pak se dy orë nga fillimi seancës për votimin e Qeverisë Hoti, nga kabineti i Vjosa Osmanit nuk e dinë ende nëse kryeparlamentarja do ta drejtojë atë.


Bekim Kupina, këshilltar i kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmanit, ka thënë se drejtimi i seancës është aspekt teknik.

“Deri në seancë janë edhe dy orë. Drejtimi i senacës është aspekt teknik. Por, do ta shihni”, ka thënë Kupina për Gazetën Sinjali.

Osmani, që është edhe nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) kishte dalë kundër rrëzimit të qeverisë dhe është shprehur po ashtu kundër krijimit të një qeverie të re me Avdullah Hotin kryeministër.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, ka thënë dje se “Vjosa Osmani vendos vetë nëse do ta udhëheqë këtë seancë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë