Loading…

Sot zhvillohet turneu “Judo for peace” në Pejë

  • 27/09/2020 | 08:21

Sot zhvillohet turneu “Judo for peace” në Pejë

Sot në qytetin e Pejës zhvillohet turneu i xhudos “Judo for peace” në të cilin marrin pjesë garues nga disa shtete të regjionit por aty marrin pjesë edhe garues nga Kosova, raporton KosovaPress.


Lajmin e ka konfirmuar në faqen e tij zyrtare trajneri i xhudos Driton Kuka, i cili gjithashtu ka njoftuar se ky turne zhvillohet pa praninë e tifozëve, me rregullore specifike si dhe me numër të kufizuar të garuesve.

Njëherit ky turne është edhe një nismë në sportin e xhudos pas pezullimit disa mujor për shkak të pandemisë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë