Loading…

Sot zyrtarizohet koalicioni AKR-VV

  • 21/12/2016 | 09:53

Sot zyrtarizohet koalicioni AKR-VV

Mitrovica do të ketë një përbërje të re të udhëheqjes komunale që nga sot, shkruan Gazeta Metro.


Një burim i Gazetës Metro, ka konfirmuar se takimi për zyrtarizimin e koalicionit në mes të VV’së dhe AKR’së në Mitrovicë, do të ndodhë sot në ora 12:00.

Siç ishte raportuar më herët nga Gazeta Metro, Bahtiri i ka dhënë VV-së tri drejtori dhe nënkryetarin e Komunës. VV’ja do të udhëheq me drejtorinë për Arsim, drejtorinë për Shëndetësi dhe atë të Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Koalicioni AKR-VV vie pas largimit të LDK’së nga koalicioni më Bahtirin, pasi ky i fundit e kishte shkarkuar drejtorin e Arsimit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë