Loading…

Spanja ndalet sërish, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Polonisë

  • 19/06/2021 | 23:05

Spanja ndalet sërish, nuk arrin më shumë se një barazim ndaj Polonisë

Ndeshja mes Spanjës dhe Polonisë ka përfunduar me rezultat 1-1.


Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Polonisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshja mes tyre u mbyll me rezultat 1-1, raporton lajmi.net.

Pjesa e parë filloi më mirë për spanjollët që patën më shumë raste, dhe gjetën golin e epërsisë në minutën e 25’ kur realizoi Alvaro Morata, pjesa e parë u mbyll me rezultat 1-0.

Pjesa e dytë nisi furishëm për Poloninë, që gjeti golin e barazimit në minutën e 54’ përmes Robert Lewandowskit.

Vetëm katër minuta më vonë në min e 58’ u akordua penallti për Spanjën, por nga pika e bardhë nuk arriti të realizoj Gerad Moreno.

Me këtë barazim Spanja ka dy pikë pas dy ndeshjeve të para në Grupin E, ndërsa Polonia ka vetëm një pikë.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë