Loading…

Spanja nën alarm të kuq: Përfshihet nga stuhi të fuqishme

  • 11/09/2019 | 14:19

Spanja nën alarm të kuq: Përfshihet nga stuhi të fuqishme

Një masë ajrore e shkëputur nga veriu do të përqendrohet në Mesdheun perëndimore dhe Evropën jugperëndimore duke shkaktuar stuhi jashtëzakonisht të fuqishme sidomos në Spanjën lindore, juglindore qendrore dhe jugore. Nga stuhitë nuk do të jenë imun as ishujt e Majorkës në Mesdhe.


Reshje intensive dhe stuhi shumë të fuqishme priten anembanë territorit të Spanjës dhe autoritet në Spanjë kanë vënë alarmin e kuq për shkak të rrezikshmërisë së lartë nga stuhitë shumë të fuqishme dhe shirave të rrëmbyeshme. Rrebeshe dhe shtrëngata të fuqishme priten edhe në disa pjesë të jugut të Francës.

Përderisa në jugperëndim të Europës kemi ciklonin e stacionuar në rajonin tonë nga dita e premte do të vije deri te fuqizimi i masave ajrore anticiklonike të cikat do të na sjellin mot të thatë.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë