Loading…

Spanja skuadra dominuese në posedim të topit, gjatë fazës së grupeve të Euro 2020

  • 25/06/2021 | 10:17

Spanja skuadra dominuese në posedim të topit, gjatë fazës së grupeve të Euro 2020

Kombëtarja e Spanjës ka vazhduar me filozofinë e saj të lojës edhe në këtë Kampionat Evropian.


Spanja është skuadra që ka mbajtur më së shumti posedimin e topit në tri ndeshjet e fazës së grupeve të “Euro 2020”, raporton lajmi.net.

Spanjollët kanë pasur mesatarisht 68.7% të mbajtjes së topit, duke kryesuar bindshëm.

Gjermania renditet e dyta me 61.3%, duke lënë pas Italinë dhe Belgjikën me nga 57.7 %, Danimarka 57.3% dhe Anglia 56.3%.

Kujtojmë që faza tjetër 1/16 e Kampionatit Evropian nis të Shtunën.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë