Loading…

Spanjë, tetë arrestime pasi dy oficerë vdiqën në ndjekje të një varke të trafikantëve të drogës

  • 12/02/2024 | 19:22

Spanjë, tetë arrestime pasi dy oficerë vdiqën në ndjekje të një varke të trafikantëve të drogës

Tetë persona janë arrestuar në Spanjë pasi dy oficerë u vranë nga një përndjekje me varkë ndaj trafikantëve të dyshuar për drogë.


Miguel Angel Gomez Gonzalez, 39 vjeç dhe David Perez Carracedo, 43 vjeç, vdiqën kur një skaf përplasi anijen më të vogël të policisë.

Dy oficerë të tjerë u plagosën, njëri është në gjendje të rëndë.

Ngjarja ka ndodhur në portin jugor të Barbate, pranë Cadiz, të premten mbrëma. Sipas të përditshmes spanjolle El Pais, kryebashkiaku i Barbate, Miguel Molina, kontaktoi Gardën Civile duke kërkuar ndihmë pasi gjashtë “narko-barka” u pikasën nga banorët që strehoheshin nga një stuhi në portin e qytetit.

Ndjekja vdekjeprurëse me varkë ndodhi më vonë atë mbrëmje. Në një video të shpërndarë në rrjetet sociale, njerëzit në breg dëgjohen duke brohoritur në dukje trafikantët teksa skafi përplaset me gomonen e policisë.

Incidenti ka tronditur komunitetin lokal – dhe ka ndezur thirrjet për t’i dhënë policisë më shumë kompetenca për të luftuar trafikantët e drogës, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë