Loading…

Speca të mbushur me kërpudha

  • 30/11/2021 | 18:34

Speca të mbushur me kërpudha

Specat e mbushur dhe të plotësuar me erëza janë drekë e shkëlqyeshme kreshmore.


Përbërësit:

▪ 8 speca
▪ 200 g kërpudha
▪ 500 g grurë
▪ 3 thelpinj hudhre
▪ 100 g domate
▪ 300 g presh
▪ gjysmë luge piper të kuq të ëmbël

Përgatitja:

Grini imët preshin dhe kërpudhat, ndërkaq domatet prisni në formë katrori.

Marinoni hudhrën dhe piperin dhe shtoni grurin e bluar dhe të zier më parë.

Shtoni erëza sipas shijes, pak borzilok dhe me këtë përzierje të përgatitur mbushni specat.

Palosni në tepsi për pjekje, mbuloni me folie dhe piqni 30 minuta në 180 gradë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë