Loading…

Specialja arreston Sadik Halitjahën, ish-komandant i UÇK’së

  • 31/10/2022 | 14:55

Specialja arreston Sadik Halitjahën, ish-komandant i UÇK’së

Është arrestuar nga Gjykata Speciale, ish-komandanti i Zonës Operative Pashtriku, Sadik Halitjaha, shkruan Gazeta Metro.


Siç merr vesh Gazeta Metro, ekstradimi i Halitjahës është bërë sot rreth orës 12:00.

Pas ftesës nga Prokuroria Speciale, Halitjaha kishte pranuar që të dorëzohej vetë pa pasur nevojë për ‘spektakël’ siç jemi mësuar të shohim nga policët e Eulexit, mëson Gazeta Metro nga burimet e saja.

Duhet theksuar se Halitjaha ishte ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim para dy vitesh.

Ndërsa, për arrestimin e tij dhe dërgimin në Hagë kanë shkruar edhe të afërmit e tij.

Halitjaha është vetdorëzuar në Aeroportin e Prishtinës, ndërsa Gazeta Metro ka siguruar fotografin e këtij momenti./gazetametro.net

‘U pafshim në liri’: Këto janë fjalët prekëse të ish-komandantit të UÇK’së në momentin që u mor nga Specialja

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë