Loading…

Specialja fton edhe një Komandant të UÇK’së

  • 26/10/2019 | 10:01

Specialja fton edhe një Komandant të UÇK’së

Gjykata Speciale ka ftuar edhe ish-komandatin e UÇK’së Zenel Shala nga fshati Kopiliq i Skenderajt, shkruan Gazeta Metro.


Zenel Shala ish-komandant Togu në radhët e UÇK-së tha për portalin Drenica Press se ftesën e ka pranuar më 22 tetor, dhe më 05 nëntor 2019, do të paraqitet për intervistë, ndërsa intervista do të zhvillohet në Prishtinë në Dhomat e Specializuara në kuadër të Gjykatës Speciale.

Ai tha se “ftesa i është bërë përmes telefonit, ku më është bërë e qartë se me datë 5 Nëntor do të jem në intervistë, ndërsa nuk më kanë bërë të qartë se a jam në cilësinë e dëshmitarit apo të dyshuarit”, thotë Shala.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë