Loading…

Specialja pa asnjë kosovar

  • 06/05/2017 | 08:12

Specialja pa asnjë kosovar

Formalisht, Dhomat e Specializuara dhe Zyra e Prokurorit të Specializuar janë pjesë e gjyqësorit të Kosovës.


Ato obligohen të respektojnë liritë dhe të drejtat e njeriut, të mishëruara në kapitullin e dytë të Kushtetutës, në të cilin është e listuar edhe e drejta për mosdiskriminim në procesin e punësimit, shkruan sot Koha Ditore.

Por shtetasve të Kosovës nuk u njihet as e drejta e aplikimit, jo vetëm për gjykatës e prokurorë, por as për punonjës të administratës.

Në Speciale kanë dhënë një arsyetim, që nuk gjen mbështetje as në Kushtetutë, as në ligje dhe as në letërkëmbimin, mbi bazën e të cilit është krijuar Gjykata që do t’i trajtojë pretendimet e senatorit Dick Marty

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë