Loading…

Specialja shpejt i bën Njësitë e Paraburgimit

  • 11/02/2017 | 14:29

Specialja shpejt i bën Njësitë e Paraburgimit
Specialja fillon punën pas miratimit të Rregullores së Procedurës së Provave (Statutit). Pritet që në muajt në vijim të fillojë punën Gjykata Speciale (Dhomat e Specializuara), ndërsa në anën tjetër formohen njësitë e paraburgimit të gjykatës.Zëdhënësja e gjykatës, Avis Benes ka thënë për Tanjug se presidentja e Dhomave të Specializuara, Ekatarina Trendafilova, është duke e përgatitur një seancë plenare për gjyqtarët.

Ajo ka thënë se në këtë seancë do të punojnë në miratimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave.

“Presidentja e Dhomave të Specializuara për Kosovën Ekatarina Trendafilova është duke e përgatitur mbajtjen e një seance plenare për gjyqtarët. Në këtë seancë, gjyqtarët do të punojnë në miratimin e Rregullores së Procedurës dhe Provave”, ka thënë Benes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë