Loading…

Spektakël në ajër nga ‘Fantazma e Kievit’: MiG-29 ukrainas shkatërron aeroplanin rus

  • 25/02/2022 | 13:30

Spektakël në ajër nga ‘Fantazma e Kievit’: MiG-29 ukrainas shkatërron aeroplanin rus

Ministria e Mbrojtjes së Ukrainës ka publikuar një video ku shihet se si një aeroplan rus i llojit “Su-35” rrëzohet nga aeroplani luftarak i Forcave ukrainase Mig-29, shkruan Gazeta Metro.


Sipas njoftimit në Twitter, ky aeroplan është rrëzuar sot.

“MiG-29 i Forcave Ajrore të Forcave të Armatosura shkatërron Su-35 e pushtuesve rusë”, thuhet në njoftim.

Rusia ka dy ditë që ka hapur luftë kundër Ukrainës, derisa po përballet me rezistencën ukrainase.

Perëndimi ndërkohë ka vendosur sanksione të ndryshme ekonomike e politike, me qëllim të ndaljes së agresionit rus dhe Putinit.

Më poshtë keni videon. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë