Loading…

Spektakël në Tbilisi: Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale

  • 24/03/2023 | 11:56

Spektakël në Tbilisi: Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova, ka kaluar në gjysmëfinale të Grand Slamit të Tbilisit, transmeton Gazeta Metro.


Ajo në çerekfinale triumfoi kundër gjermanes, Pauline Starke, në kategorinë deri në 57 kilogramë.

Në gjysmëfinale Gjakova do të ndeshet ndaj kanadezes, Jessica Klimkait.

Kujtojmë se finalen në kategorinë deri në 52 kilogramë e ka siguruar kampionia olimpike, Distria Krasniqi. /gazetametro.net

E papërmbajtshme: Distria Krasniqi i siguron medalje Kosovës, tani kërkon të artën

Më të fundit
...

  • 02/06/2023 | 04:01
...

  • 02/06/2023 | 04:00
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë