Loading…

Spezia-Milan, formacionet zyrtare

  • 25/09/2021 | 14:42

Spezia-Milan, formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 15:00 do të fillojë ndeshja hapëse në programin e sotëm të Serie A, ku skuadra e Milanit do të zhvillojë ndeshje si mysafirë kundër Spezias.

Në këtë ndeshje, Milani rikthehet nga fitorja me rezultat 2:0 kundër Venezias, kurse Spezia rikthehet nga humbja 3:2 kundër Juventusit, përcjell KosovaPress.

Të dy trajnerët do të kenë probleme me mungesa të lojtarëve në këtë ndeshje, ku për Milanin nuk do të paraqiten Bakayoko, Florenzi, Ibrahimovic, Krunic dhe Plizzari, kurse tek Spezia do të mungojnë Agudelo, Colley, Erlic, Kovalenko, Sena dhe Reca.

Tanimë dy skuadrat kanë bërë publike formacionet me të cilat do ta fillojnë këtë ndeshje, dhe ato zyrtare i gjeni më poshtë.

Spezia (4-2-3-1): Zoet; Amian, Hristov, Nikolaou, Bastoni; Sala, Bourabia; Nzola, Maggiore, Gyasi; Antiste

AC Milan (4-2-3-1): Maignan; Hernandez, Romagnoli, Tomori, Kalulu; Kessie, Tonali; Rebic, Maldini, Saelemaekers; Giroud

15:00 Spezia – AC Milan (Stadiumi Alberto Picco)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë