Loading…
Spinaqi rregullon shtypjen e gjakut
  • 12/03/2018 | 22:18

Spinaqi rregullon shtypjen e gjakut

Për përmirësim të shpejtë dhe të shëndetshëm të pamjes fizike dhe shëndëtit, atëherë spinaqi duhet të jetë i pranishëm në çdo dietë tuajën.


Konsumimi i spinaqit është mënyra e vetme për të parandaluar rritjen e qelizave kancerogjëne, transmeton gazetametro.net

Në fakt të gjitha perimet e gjelbra duhet të jënë pjesë e çdo vakti, pasi që këto përmbajnë korotenoide, pikmente të cilat kanë ndikim antioksidant.

Sipas institutit Amerikan, ky pikment e ndalon rritjen e qelizave kancerogjene në fyt, kancerin në gji dhe kancerin në mushkri.

Spinaqi duhet të haet edhe për shkak të vitaminës K, vitamin kjo kryesore për shëndetin e kockave.

Kjo perime e gjelbër gjithashtu ju mbron edhe nga tensioni i lartë i gjakut. Kjo e rregullon dhe neutralizon edhe enzimet të cilat e rrisin shtypjen e gjakut./gazetametro.net

 

Më të fundit
...
  • 22/03/2019 | 23:46
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë