Loading…

Sporti shqiptar në zi: Vdes nga koronavirusi ish sportistja e njohur

  • 12/07/2020 | 14:40

Sporti shqiptar në zi: Vdes nga koronavirusi ish sportistja e njohur

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit betejën me koronavirus e kanë humbur katër persona, transmeton Gazeta Metro.


Mediat në Shqipëri kanë shkruar se në mesin e personave që kanë vdekur nga koronavirusit, është edhe Gonxhe Rexhepi.

Ajo ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare. Rexhepi ishte volejbolliste e njohur në Shqipëri, teksa ishte pjesë e skuadrës së Vllaznisë nga Shkodra.

Pasi zbuloi se ishte e infektuar dhe gjendja u rëndua, Rexhepi u transportua te Infektivi, por pavarësisht punës së mjekëve nuk mundi që të mbijetonte. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë