Loading…

Spoti i VV’së, Matoshi: Është i sponsorizuar nga idetë e projektuara në Beograd e Nish

  • 03/10/2022 | 20:09

Spoti i VV’së, Matoshi: Është i sponsorizuar nga idetë e projektuara në Beograd e Nish

Komentatori politik Halil Matoshi ka reaguar pas publikimit të një video nga Lëvizja Vetëvendosje, e cila u mundua të bëjë fajtore për keqqeverisje paritë politike dhe ish-krerët e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Sipas Matoshit kjo video është e sponsorizuar nga idetë e projektuara në Beograd e Nish, si dhe e financuar me taksat e qytetarëve të Kosovës.

Ai thotë se në të është përdorur doktrina e Beogradit që ”kosovarët të binden se gjatë 20 vjetëve kishte veç shkatërrim.”

Përveç Matoshit lidhur me këtë video kanë reaguar edhe nga opozita e komentatorë të tjerë politik. /gazetametro.net

Postimi i plotë:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë