Loading…

Sputnik: Moska në kontakt të vazhdueshëm me Beogradin

  • 08/02/2017 | 18:13

Sputnik: Moska në kontakt të vazhdueshëm me Beogradin

“Rusia është në kontakt me Beogradin rreth eskalimit të situatës me Kosovës dhe Serbisë”, ka thënë Alexander Botsan-Kharchenko nga Ministria e Jashtme e Rusisë për mediumin rus ‘Sputnik’.


“Natyrisht, jemi në kontakt gjithë kohën. Bashkëveprimi me Beogradin është gjithashtu intensiv edhe për çështjet që kanë të bëjnë me kundërshtimin e përpjekjeve të Kosovës për tu integruar në organizata ndërkombëtare”, thotë Botsan-Kharchenko.

Kosova kishte shpallur pavarësinë më 2008 dhe është njohur nga më shumë se 100 shtete anëtare të Kombeve të Bashkuara. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë