Loading…

Squid Game pritet të bëhet edhe video-lojë për Play Station

  • 22/10/2021 | 13:16

Squid Game pritet të bëhet edhe video-lojë për Play Station

Arritja koreane “Squid Game” ka fituar popullaritet të jashtëzakonshëm me shfaqjen në Netflix dhe është praktikisht seriali i vetëm për të cilin po flitet në internet këto ditë dhe realizimi i një video-loje tani po konsiderohet.

Ky serial, të cilin shtëpia e prodhimit në Korenë e Jugut refuzoi ta regjistrojë për 10 vjet, është në rrugën e tij për t’u bërë më i shikuari ndonjëherë në platformën Netflix, i cili do të tejkalonte 76 milionë shikues të serisë televizive The Witcher.

Përveç kësaj, Netflix gjithashtu vuri në dukje mundësinë e bërjes së një video lojë Squid Game, pasi, siç e dini tashmë, kjo shtëpi prodhimi po përhap ngadalë tentakulat e saj edhe në këtë sektor, me një plan për të bërë lojëra bazuar në arritjet ajo zotëron.

Kreu i seksionit të Netflix Asia njoftoi se ideja për një lojë video Squid Game është duke u shqyrtuar aktualisht, por nuk janë ndarë detaje shtesë për mundësitë e krijimit të saj.

Sigurisht, lojërat Battle Royale të këtij formati, si ajo e parë në Squid Game, janë mjaft aktuale për momentin, kështu që popullariteti do të ishte i garantuar nëse Netflix vendos ta bëjë atë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë