Loading…

Srpska, presion Qeverisë për Asociacionin

  • 24/11/2016 | 13:15

Srpska, presion Qeverisë për Asociacionin

Sasha Rashiq, ish-ministri serb në Qeverinë e Kosovës, ka thënë se bojkoti që Lista Serbe po ua bën institucioneve të Kosovës, nuk është asgjë e re.

Sipas tij, kjo duhet të mos bëhet rutinë sepse kështu nuk arrihet asgjë.

Këtë deklaratë Rashiq e ka dhënë në një debatin, “Bojkoti i komunitetit serb: Dialog apo tensione?”, që po mbahet në Prishtinë, ku po ashtu ka deklaruar se serbët e Kosovës, janë të kufizuar edhe nga Prishtina edhe nga Beogradi.

Rashiq ndër të tjerash, tha se serbët nuk duhet të merren me statusin e Kosovës, por vetëm me problemet që i kanë si pakicë brenda shtetit, raporton Klan Kosova.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë