Loading…

Stabilizohet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali: 156 viktima brenda 24 orëve të fundit

  • 21/05/2020 | 18:36

Stabilizohet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali: 156 viktima brenda 24 orëve të fundit

Italia regjistroi 156 vdekje të reja nga epidemia e COVID-19 të enjten, kundër 161 një ditë më parë, tha Agjencia e Mbrojtjes Civile, ndërsa raportet ditore të rasteve të reja gjithashtu ranë pak në 642 nga 665 të mërkurën, transmeton Gazeta Metro.


Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga shpërthimi në 21 shkurt tani është 32,486, tha agjensia, i treti më i lartë në botë pas atyre të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë.

Numri i çështjeve të konfirmuara arrin në 228,006, raporti i gjashtë global më i lartë pas atyre të Shteteve të Bashkuara, Rusisë, Spanjës, Britanisë dhe Brazilit.

Njerëzit e regjistruar ndërsa aktualisht bartnin sëmundjen ranë në 60.960 nga 62.752 një ditë më parë. Kishte 640 persona në kujdesin intensiv të enjten, nga 676 të mërkurën. Nga ata të infektuar fillimisht, 134.560 u deklaruan të rikuperuar, kundër 132,282 një ditë më parë.

Agjensia tha që më shumë se 2 milion njerëz ishin testuar për virusin që nga e enjtja./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë