Loading…

Stadiumi i Klinës i shkatërruar nga vërshimet, mbi 100 mijë euro dëme

  • 29/01/2023 | 21:01

Stadiumi i Klinës i shkatërruar nga vërshimet, mbi 100 mijë euro dëme

Kanë mbetur edhe pak ditë nga fillimi i sezonit pranveror të Supërligës së Kosovës.


Mirëpo për Klubin e Futbollit “Dukagjini” nga Klina, zhvillimi i ndeshjeve në stadiumin “18 Qershori” do të jetë i pamundur.

Kjo si pasojë e vërshimeve të mëdha të ditëve më parë.

Sipas anëtarit të bordit të klubit, Avdyl Gashi, sasi e madhe e ujit ka depërtuar edhe brenda.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë