Statistika mbreslënëse nga Milot Rashica: Vetëm Mbappe dhe Messi renditen para tij

• 03/12/2019 | 17:11

Besoni ose jo, vetëm  Kylian Mbappe dhe Lionel Messi renditet para sulmuesit të Kosovës, Milot Rashicës, në raportin më të mirë të golave për minutë në vitin 2019, transmeton Gazeta Metro.

Ylli kosovar, Milot Rashica, shkëlqeu me dy gola në fitoren e fundit 2-3 të Werder Bremenit kundër Wolfsburgut, duke e ndihmuar skuadrën e tij të kthehet te fitorja pas 8 ndeshjeve.

Sulmuesi vushtrrias ka arritur që të shënoi 8 gola në 17 ndeshjes gjatë pjesë së dytë të sezonin 2018/19 dhe momentalisht ka shënuar nga një gol për çdo 123 minuta.

Vetëm Kylian Mbappe i Paris Saint-Germainit me një gol për çdo 83 minuta dhe Lionel Messi i Barcelonë me një gol për çdo 86 minuta, kanë statistika më të mira se sulmuesi i Kosovës. /gazetametro.net