Loading…

Statovci paralajmëron Ballkanin: Klaksvik nuk ka ardhur rastësisht këtu

  • 03/08/2022 | 20:01

Statovci paralajmëron Ballkanin: Klaksvik nuk ka ardhur rastësisht këtu

Ballkani e zhvillon nesër ndeshjen e parë ndaj kundërshtarit nga Ishujt Faroe, Klaksvik.Skuadra kosovare kërkon kalimin në ‘Play-off’ të Conference League, me skuadrën e Ilir Dajës që duket shumë e përgatitur për takimin e parë.


Kampioni nga Ishujt Faroe nuk është aspak një skuadër për t’u nënvlerësuar, madje ka eliminuar edhe skuadra si Sutjeska, që është kampion i Malit të Zi.

Trajneri dhe opinionisti kosovar, Faruk Statovci tha për ‘GazetaBlic Sport’ se Ballkani ka para vetes një kundërshtar të vështirë dhe se duhet të jetë i përgatitur maksimalisht, sepse Klaksvik nuk ka ardhur rastësisht këtu.

“Ballkani ka para vetes një kundërshtar të vështirë, i cili nuk ka ardhur rastësisht deri këtu. Unë personalisht e shoh si ndeshje të vështirë, por që skuadra kosovare duhet të jetë e përgatitur maksimalisht, aq më shumë për faktin se ndeshja e parë luhet në Prishtinë. Ndërsa, kur flasim për ‘Play-off’, atje kundërshtari është edhe më i fortë, megjithatë, mundësitë janë. Uroj që Ballkani të kalojë tutje“, tha Statovci./

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë