Loading…
Stavileci dhe Ledri: E ‘shkelëm’ një shtet që s’na njeh dhe është 25 herë i madh se Kosova
  • 07/11/2018 | 21:08

Stavileci dhe Ledri: E ‘shkelëm’ një shtet që s’na njeh dhe është 25 herë i madh se Kosova

Z Mobile Prishtina ka mposhtur skuadrën ukrainase Cherkaski Mavpy me rezultat 73-92 në ndeshjen e fazës së grupeve të FIBA Europe Cup.

Kjo fitore iu mjaftoi bardhebluve për të siguruar një vend në rrethin tjetër të kësaj gare.

Pas fitores ka reaguar edhe presidenti i klubit, Blerand Stavileci.

Ai ka thënë se Prishtina mposhti një skuadrë të një shteti 20 herë më të madh.

“A ka që na nal a s’ka? Ukraina, ky shtet i madh, 25 herë ma i madh se na, me ton atë traditë, plus s’na njohin, duhet me shku n’vend neutral me lujt, E Na? E Na? NA i shkelim 20 pikë diferencë. Yesssssssssssssssssssssssss Prishtina jonë, brend i krenarisë shqiptare”, ka shkruar Stavileci në Facebook.

Kujtojmë se ndeshja e sontme u luajt në Vilnius të Lituanisë, për shkak të telasheve politike mes Ukrainës e Kosovës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë