Loading…

Stavileci: Dy deputetë të LAA’së e votojnë PAN’in

  • 28/07/2017 | 20:55

Stavileci: Dy deputetë të LAA’së e votojnë PAN’in

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, njëherësh ministër në largim i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, thotë se secili deputet që e sheh të arsyeshme zhbllokimin e institucioneve dhe ecjen përpara të vendit, mund të bëjnë lëvizje me anë të votës pro qeverisë Haradinaj.


Stavileci në “Fakt Plus” në Tribuna Channel, ka konfirmuar se dy deputetë nga blloku LDK-AKR-Alternativa, do të votojnë qeverinë Haradinaj, i cili është i kandiduar për kryeministër.

“Po janë 61, deputetë. Minimumi janë dy deputetë që janë nga blloku LAA”, tha Stavileci.

Tutje Staviceli, shtoi se PDK edhe brenda këtij koalicioni por edhe më herët nuk ka bërë asnjëherë vija të kuqe, për ndonjë parti politike.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë