Loading…

Stavileci nuk e mohon se do të kandidojë për kryetar të Prishtinës

  • 06/03/2017 | 23:22

Stavileci nuk e mohon se do të kandidojë për kryetar të Prishtinës

Ministri i Zhvillimit Ekonomik është njëri nga emrat e lakuar për ta përfaqësuar PDK’në në garën për zgjedhjet lokale për Prishtinën.


Këtë Stavileci nuk e ka mohuar në emisionin “Ekonomia me Erëzën”, duke thënë se po të ishte në vend të Ahmetit, Prishtina do të ishte shumë më e zhvilluar ekonomikisht, me përqindje më të vogël të papunëve dhe shembull i një qendre inovative.

“Mendoj që ka shumë gjëra që nuk janë bërë si: Energjia e ripërtërishme, IT, etj. Në Prishtinë do mund të hapeshin shumë vende të reja të punës, sidomos me sektorin e IT’së. Pra, kryeqyteti nuk do të ishte vetëm qendër e teknologjisë se informacionit por edhe qendër e eksportimit të shërbimit të IT-së”, u shpreh Stavileci.

Zgjedhjet lokale do të mbahen në nëntor të këtij viti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë