Loading…

Stavileci: Shpend Ahmetit as 10 orë nuk i zgjati gënjeshtra

  • 18/08/2017 | 12:42

Stavileci: Shpend Ahmetit as 10 orë nuk i zgjati gënjeshtra

Ministri në largim nga  PDK-së, Blerand Stavileci e ka komentuar ndalimin e Shpend Ahmetit në aeroportin e Milanos duke thënë se e ka lënë Prishtinën si moçal për ta shikuar lojën në Itali.


Ai aludon se Ahmeti edhe biletën e ka paguar me para të qytetarëve.

Këtë situatë Stavileci e ka krahasuar me momentin kur Ahmeti ishte fotografuar në një jaht luksoz në Mal të Zi, duke e akuzuar se kryeytari i Prishtinës po mashtron dhe po gënjen.

LEXO EDHE: Shpend Ahmeti ka hyrë në Itali me pasaportë të Shqipërisë, kjo e ka komplikuar rastin.

Tutje Stavileci thotë se Ahmeti ka gënjyer për asryen e vërtetë të ndalimit të tij në Milano, sipas tij gënjeshtra nuk i ka zgjatur as 10 orë.

Ky është statusi i tij i plotë:

Kur do duhej të ishte në krye të detyrës, iku prej punës dhe e la Prishtinën si moçal kundërmues prej shiut. Edhe biletën për në Milano sigurisht me taksa të prishtinasve e ka paguar. Ndërsa, në vend se të ndjehej i vonuar për t’u shërbyer qytetarëve, ai ndjehej i vonuar për ta parë lojën. Mbase i ka kompleksuar edhe policinë italiane dhe nuk i kanë besuar se është Kryetar i Prishtinës, kur ia kanë bërë “searching” dhe e kanë parë se Prishtinën e ka përmbytur shiu në po të njëjtën ditë!

Pra, menjëherë e kanë vërejtur papërgjegjësinë e tij dhe një i papërgjegjshëm edhe mashtron e gënjen.

Kur u raportua se ishte arrestuar, nisi menjëherë me metodologjinë perfide të Jahtit: Jo, nuk kam qenë/Jo, kam qenë! – duke përmendur këtë radhë “Maltretime të Shengenit”, një gënjeshtër tjetër e kulluar kjo, sepse, sipas asaj që vetë po e thotë, ai nuk është ndalur për verifikim vize, por për verifikim identiteti për shkak të ndonjë “red note” të Interpolit. Plus ky paska lëvizur edhe me pasaportë të Shqipërisë. Pra, as 10 orë nuk i zgjati gënjeshtra!

“Maltretimet e Shengenit”, të cilat këta i përdorin për t’i kamufluar gënjeshtrat e tyre, nuk do ekzistonin fare nëse do e votonin demarkacionin me Malin e Zi.

Shpend Ahmeti në spanjisht po më thonë qenka Pajaro Lobo, me kuptim: Zog Ujku!

Zog po, por ky i joni vetëm harabel dhe i vonuar!

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë