Loading…

Stehen Hawking e shkroi në librin e tij të fundit: Nuk ka jetë pas vdekjës

  • 16/10/2018 | 17:38

Stehen Hawking e shkroi në librin e tij të fundit: Nuk ka jetë pas vdekjës

Stephen Hawking edhe pse humbi jetën muaj më parë, është bërë përsëri qendra e botës me librin e fundit të publikuar ‘Përgjigjet e pyetjeve të mëdha’ pas vdekjës së tij, transmeton gazetametro.net.


Përgjigja e cila i intereson secilit njeri në botë është ajo e pytetjes se a ka në të vërtetë Zot.

Shkenctari i ndjerë në librin e tij te fundit ka thënë se nuk ka një gjë të tillë, por është vetëm një mendim i njerëzve.

‘Ne jemi të lirë të besojmë atë që duam, dhe ky nga pikëpamja ime është shpjegimi më i thjeshtë për atë se nuk ekziston Zoti’, ka shkruar ai, sipas The Telegraph.

‘Askush nuk e ka krijuar universin dhe nuk është dikush që e drejton fatin tonë. Nuk ka parajsë dhe jetë pas vdekjes’, shkruat ndër të tjera.

Ndryshe, shkenctari i njohur, sidomos për përgjigjet e tij rreth profecive të ndryshme, vdiq në muajin mars./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë