Loading…

Stemat qesharake të komunave të Maqedonisë

  • 29/01/2019 | 19:22

Stemat qesharake të komunave të Maqedonisë

Maqedonia është një shtet me sistem demokracie por nëse shohim stemat e këtij shteti fqinj të Kosovës, janë shumë qesharke, të orientuara nga koha e komunizimit, shkruan Gazeta Metro

Zakonisht, stemat komunave kanë histori pas vetes, të plotësuara me personazhe historike dhe objekte të tilla, megjithëse edhe këto stema të Maqedonisë Lindore dhe Jugore kanë të tilla, por duken shumë qesharake dhe aspak serioze për një komunë:

Më poshtë ju sjellim disa nga këto komuna:

Komuna Çuçer Sandevo

Komuna e Zelenikovës

Komuna e Ramkovski

Komuna Ilinden

Komuna e Vallandovës

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë