Loading…

Stephen Hawking: Njerëzimi duhet të kërkoj planet të ri

  • 15/11/2016 | 22:31

Stephen Hawking: Njerëzimi duhet të kërkoj planet të ri

Stephen Hawking gjatë një leksioni në Britaninë e Madhe tha se njerëzimi nuk do të mbijetojë në mijëvjeçarin e ardhshëm, nëse nuk gjejnë një planet të ri për të jetuar në të!, transmeton gazetametro.net

Fizikanti Hawking, e përshkroi vitin 2016 si një kohë të madhe për të eksploruar fizikën teorike, ndër të cilat ai tha se imazhi i universit tonë ka ndryshuar shumë në 50 vitet e fundit.

Ligjeratën e përmbylli me këto fjalë “ Shikoni yjet, jo gishtërinjtë tuaj. Pyesi për universe të tjera që ekzistojë. Jini kurioz. Edhe pse duket e vështirë është e rëndësishmë që të mos heqim dorë.” /gazetametro.net

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë