Loading…

Stephen King, autori amerikan që vuan nga një sëmundje e çuditshme

  • 07/02/2020 | 17:25

Stephen King, autori amerikan që vuan nga një sëmundje e çuditshme

Stephen King autori bestseller i horrorëve, vuan nga triskaidekaphobia, e njohur ndryshe si frika nga numri 13, shkruan Gazeta Metro.


Stephen King është një autor amerikan, i romaneve të mbinatyrshmes dhe fantazisë.

Librat e tij janë shitur më shumë se 350 milionë kopje, shumë prej të cilave janë përshtatur në filma artistikë, miniseri, seri televizive dhe libra komikë.

Ai ka një frikë të madhe dhe që për shumë kë është e çuditshme, por megjithatë kjo sëmundje e ka një emër.

King vuan nga triskaidekaphobia, e njohur ndryshe si frika nga numri 13. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë