Loading…

Stojanoviç: Krijimi i Asociacionit i rëndësishëm për serbët

  • 19/12/2016 | 17:38

Stojanoviç: Krijimi i Asociacionit i rëndësishëm për serbët

Zëvendës kryeministri i Kosovës, Branimir Stojanovic sot në Prishtinë ka biseduar me ambasadorin australian Brendon Hammer,  për problemet e komunitetit serb në Kosovë.

Hammer është ambasadori Australian në krye të Kosovës, Austrisë, Bosnje dhe Hercegovinës, Hungarisë, Sllovakisë dhe Sllovenisë.

Stojanovic, ka thënë se për serbët e Kosovës krijimi i asociacionit të komunave me shumicë serbe është një gjë shumë e rëndësishme./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë