Loading…

Studentë shqiptarë dhe amerikanë vallzojnë vallen e Rugovës

  • 15/04/2017 | 13:53

Studentë shqiptarë dhe amerikanë vallzojnë vallen e Rugovës

Studentë shqiptarë dhe amerikanë vallzojnë vallen e Rugovës.


Shqipëria u përfaqësua në ngjarjen e “Clark University Gala” nga studentë amerikanë dhe shqiptarë. Ata vallëzuan me muzikë shqipe tradicionale, me vallen e Rugovës, e këngën “Shqip Dance”, nën koreografinë e Iva Hoxhës.

Iva Hoxha në fillmin tregoi se vallëzimin e ka mësuar nga gjyshi i saj dhe ndihet shumë krenare për të.

Për më shumë ndiqeni videon:

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]et
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë