Loading…

Studentët duan dorëheqjen e rektorit të UP’së

  • 04/05/2017 | 10:02

Studentët duan dorëheqjen e rektorit të UP’së

Të indinjuar nga veprimi i para dy ditëve, kur nga ambientet e sallës së Rektoratit u largua flamuri kombëtar, organizata e studentëve “Demokracia Studentore” bën thirrje për protestë me anë së cilës kërkojnë shkarkimin e rektorit Marjan Demaj.


Ata përmes një komunikate shprehin indinjatën e tyre për këtë akt , i cili siç potencojnë ata është fyerje ndaj këtij tempulli të dijës dhe sakrificës së studentëve që nën këtë flamur ranë për lirinë e Kosovës.

Mexhid Ramusa nga organizata “Demokracia Studentore”, ka thënë se do të fillojnë protestat për shkarkimin e rektorit Marjan Demaj dhe gjithë atyre që janë përfshirë në klane. Largimi i flamurit kombëtar është i papranueshëm për të gjithë ata që flasin shqip, thuhet në komunikatë.

Të martën derisa pritej që të mbajë një ligjëratë nga Alan Watson nga Richmond CBE i Anglisë me temën “What Brexit means?”, flamuri kombëtar është larguar nga salla.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë