Loading…

Studim: Vetëm 3% e kosovarëve konsumojnë kanabis

  • 22/11/2020 | 11:20

Studim: Vetëm 3% e kosovarëve konsumojnë kanabis

‘European School Survey Project on Alcohol and Other Druges’, ka publikuar raport mbi përdorimin e substancave narkotike në vendet e Evropës.


Sipas këtij raporti të njohur si “ESPAD”, në Kosovë mbi 97 për qind e popullsisë nuk e kanë konsumuar asnjëherë kanabisin.

Ky raport bën të ditur se në Kosovë janë më pak se tre për qind të përdoruesve të kësaj substance.

Raportin e plotë mund ta gjeni KËTU.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë