Loading…

Studimi i fundit: 4 hapa që i garantojnë çdo gruaje kulmin e orgazmës

  • 07/06/2021 | 15:51

Studimi i fundit: 4 hapa që i garantojnë çdo gruaje kulmin e orgazmës

Shumë më shumë gra sesa mund të imagjinoni në të vërtetë kanë vështirësi në arritjen e orgazmës gjatë marrëdhënieve seksuale, transmeton Gazeta Metro.


Kështu që ata do të habiten kur të dëgjojnë se Dr. Devon Hensel ka folur me  4 mijë gra në të gjithë Shtetet e Bashkuara për të gjetur saktësisht se çfarë i ndihmon ato të shijojnë më shumë depërtimin e vagjinës gjatë marrëdhënieve seksuale dhe 1000 gra kanë shpjeguar përgjigjet e tyre në më shumë detaje.

Pasi Hensel “mblodhi” të gjitha përgjigjet, u ndanë si më të rëndësishme katër pozicione që i bënë gratë të arrinë kulmin seksual.

Si një nga gjërat më të rëndësishme, gratë veçuan këndin e depërtimit.

Nuk ka një kënd specifik që garanton kulminacionin, por çdo grua duhet të rregullojë legenin e saj në një pozicion që do t’i japë asaj kënaqësinë më të madhe. Dhe shumica mund ta bëjnë këtë instinktivisht sepse ju e dini vet atë që dëshironi dhe atë që jo.

Lëvizja e dytë është të bësh lëvizje depërtimi që do të sigurojnë një presion të këndshëm mbi klitorin. Kjo është e mundur me presion të butë gjatë depërtimit, në mënyrë që baza e organit seksual mashkull të stimulojë klitorin.

Një lëvizje tjetër që i ndihmon gratë të përjetojnë kulmin seksual është kontakti depërtues – me buzët, gjuhën, penisin, gishtat, por vetëm duke prekur hapjen e vagjinës. Pra, brendësia nuk stimulohet, por depërtimi është i cekët.

Kjo lëvizje “funksionon” sepse shumica e mbaresave nervore ndodhen menjëherë në hapjen e vagjinës.

Lëvizja e katërt që mund t’ju ndihmojë të arrini orgazmën është stimulimi i klitorit me depërtim të njëkohshëm. Me fjalë të tjera, burri stimulon klitorin me gishta ndërsa depërton./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë