Loading…

Stuhi bore në Amerikë: Katër brezat e një familje vdesin pas rrëzimit të aeroplanit

  • 03/12/2019 | 09:00

Stuhi bore në Amerikë: Katër brezat e një familje vdesin pas rrëzimit të aeroplanit

Rreth 4 breza të një familje të shquar të biznesit në Amerikë, kanë humbur jetën pas stuhisë së madhe që bëri të rrëzohet aeroplani në të cilin po udhëtonin, transmeton Gazeta Metro.


Ata ishin duke udhëtuar në shtëpi në Idaho pas një udhëtimi kur aeroplani i tyre u rrëzua menjëherë pas ngritjes. Zyrtarët konfimuran se vetëm 3 anëtarë të familjes i mbijetuan rrëzimit.

Në mesin e viktimave ishin Jim Hansen Sr dhe dy djemtë e tij Kirk dhe Jim Jr, të cilët shërbyen si drejtues në Conrad & Bischoff, një kompani nafte dhe në markën e skincare Kyani, të cilët ata themeluan.

Dy nga djemtë e Kirk Hansen gjithashtu vdiqën në aksident, së bashku me dy nga dhëndrrit e tij.  Ata po udhëtonin me një aeroplan Pilatus PC-12 me një motor të vetëm, i cili nuk thuhet të ketë një regjistrues të të dhënave me zë.

Hetuesit ende nuk kanë gjetur shkakun e përplasjes, por moti thuhet të ishte një nga faktorët e mundshëm të shqyrtuar./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë