Loading…

Suarez flet sërish për Barcelonën: Më thanë se isha i vjetër dhe nuk mund të luajë në nivelin e lartë

  • 23/02/2021 | 14:02

Suarez flet sërish për Barcelonën: Më thanë se isha i vjetër dhe nuk mund të luajë në nivelin e lartë

Sulmuesi i Atletico Madridit, Luis Suarez ka folur sërish lidhur me largimin nga Barcelona.


Uruguaiani është duke shkëlqyer me “Los Rijoblancos”, që këtë edicion janë kandidati kryesor për titull të La Liga-s.

Suarez për Marca, tha se Barcelona i kishte thënë se është i vjetër dhe nuk mund të luante në nivelin e lartë dhe mendon se ata duhej të kishin treguar respekt.

“Çfarë me shqetësoi vërtetë ishte se me thanë që isha i vjetër dhe nuk mund të luaja në nivelin e lartë”.

“Ata me thanë se nuk kanë besim te unë. Unë meritoja respekt”.

“Nëse nuk do kisha treguar asgjë te Barcelona për tre apo katër sezone, do e kisha kuptuar, por shënoja më shumë se 20 gola për çdo sezon”.

“Gjithmonë kam pasur statistika të mira, pas Messit. Nuk do isha i lumtur aty ku njerëzit nuk me duan”, deklaroi ai.

Suarez këtë edicion është duke garuar me mikun e tij, Messin për trofeun ‘Pichichi’ dhe deri me tani kanë shënuar nga 16 gola secili.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë