Loading…

Suedia – Sllovakia, publikohen formacionet zyrtare

  • 18/06/2021 | 14:08

Suedia – Sllovakia, publikohen formacionet zyrtare

Suedia dhe Slovakia do të përballen në kuadër të Grupit E në “Euro 2020”.


Suedia ka barazuar me Spanjën ndërsa Sllovakia ka tri pikë dhe kryeson grupin. Sllovakia në rast të fitores do ta siguronte kualifikimin ndërsa Suedia në rast se merr tri pikë do t’ia rriste gjasat vetit pasi në ndeshjen e fundit luan me Poloninë.

Ndërkohë Suedia kërkon tri pikë dhe selektori Andersson ka deklaruar se ata do të luajnë ndryshe dhe jo si me Spanjën.

Ndeshja do të drejtohet nga gjyqtari gjerman, Daniel Siebert i ndihmuar nga asistentët, Jan Siedel dhe Rafael Foltyn.

Formacionet e mundshme të Kombëtareve:

Suedia: Olsen, Lustig, Lindelof, Augustinsson, Larsson, Ekdal, Berg, Isak, Olsson, Danielson.

Sllovakia: Dubravka, Pekarik, Satka, Duda, Hrovsky, Skrinniar, Hubocan, Hamsik, Kucka, Mak, Kosclenik.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë