Loading…

Suharekë: Para se ta prej kurbanin, e hip në luhatëse të fëmijëve duke e maltretuar vetëm për ta postuar në rrjete sociale

  • 01/08/2020 | 10:16

Suharekë: Para se ta prej kurbanin, e hip në luhatëse të fëmijëve duke e maltretuar vetëm për ta postuar në rrjete sociale

Një veprim jo i mirë dhe duke shkelur vendimet e Bashkësisë Islame ka ndodhur në Suharekë, transmeton Gazeta Metro.


Bashkësia Islame vendosi që për Kurban Bajram mos të bëhet therja e kurbanit, mirëpo një qytetari nga Suhareka nuk i ka penguar kjo duke vazhduar me avazin e vjetër.

Ai ka vendosur që të ther një kurban, madje para kësaj e ka malltretuar duke e hip në hulajë të fëmijëve dhe duke u tallur me të.

Ai e ka incizuar këtë dhe e ka publikuar në rrjetin social Tik Tok dhe ajo tani është bërë virale në të gjitha rrjetet e tjera.

Më poshtë keni videon. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë